Rakúsko-Slovenský INTERREG projekt sa zameriava na posilnenie regionálnych inovačných ekosystémov prostredníctvom cezhraničnej spolupráce medzi verejným sektorom, akademickou obcou a podnikateľským prostredím. Cieľom iniciatívy je vytvoriť priaznivé podmienky pre rozvoj inovácií, podporu výskumu a uplatňovanie moderných technológií v regiónoch s dôrazom na udržateľnosť a konkurencieschopnosť.
Projekt „Investovanie do udržateľných a prosperujúcich regiónov“ je realizovaný v spolupráci organizácií Euractiv, ZMOS, Denník N, Technická univerzita v Košiciach a SK8. Kľúčovou úlohou projektu je zvýšiť povedomie o kohéznej politike EÚ na Slovensku, vrátane nástrojov financovania a ich implementácie na Slovensku. Zapojené organizácie poskytnú vo verejnom diskurze komplexné informácie o regionálnom rozvoji a o environmentálnych, sociálnych a ekonomických aspektoch financovania z eurofondov.
Projekt “Európske regióny: Partneri pre udržateľnú budúcnosť” spája Euractiv, ZMOS, Technickú univerzitu v Košiciach a SK8 za účelom dostať do popredia problematiku regionálnej politiky v kontexte prichádzajúcich volieb do Európskeho parlamentu. Aktuálne je dôležité vnímať voľby do EP a regionálnu politiku v spoločnom kontexte, nakoľko veľký problém prichádza z dezinformačnej scény, ktorá môže značne ovplyvniť smerovanie Európy.
Projekt “Kohézna politika EÚ pre úspešné slovenské regióny” bol realizovaný v spolupráci organizácií Euractiv, ZMOS, Technická univerzita v Košiciach a SK8 s cieľom prezentovania skúseností s kohéznou politikou EÚ, ktorá je v posledných rokoch od vypuknutia pandémie COVID-19, energetickej a hospodárskej krízy nevyhnutným nástrojom ako napomáhať rozvoju regiónov a tak znižovať regionálne rozdiely naprieč všetkými krajinami Európskej únie.
Projekt “Rozšírené príležitosti pre slovenské regióny” bol realizovaný s podporou Európskej únie a bol realizovaný v partnerstve Euractiv, MY, Technická univerzita v Košiciach a SK8. Cieľom projektu bolo orientovať svoj pohľad na súčasné problémy slovenských regiónov v celoeurópskom priestore. Prioritne sa problematika venovala potrebe decentralizácie riadenia eurofondov v novom programovom období, aby o zdrojoch rozhodovali regionálne samosprávy.