Zastupiteľstvá samosprávnych krajov budú počas mimoriadej situácie rokovať prostredníctvom videokonferencie

Dátum: 02.04.2020

Národná rada SR v skrátenom legislatívnom konaní a v prvom čítaní schválila návrh zákona, ktorá umožní samosprávnym zastupiteľstvám rokovať aj prostredníctvom videokonferencie. Túto zmenu inicioval predseda združenia samosprávnych krajov SK 8 J. Viskupič v spolupráci so zástupcami ZMOS-u a Únie miest Slovenska. Po rokovaní s ministrom vnútra vznikol legislatívny návrh, ktorý dáva možnosť rokovať zastupiteľstvám aj alternatívnou formou. 

„Mimoriadna situácia si vyžaduje aj mimoriadne opatrenia. Preto som rád, že vláda prijala návrh SK8 a nová legislatíva nám umožňuje rokovať aj prostredníctvom videokonferencie. Najbližšie rokovanie zastupiteľstva TTSK, ktoré sa uskutoční už 15. apríla 2020 absolvujeme týmto novým spôsobom, čím ochránime zdravie poslancov, zamestnancov úradu a aj samotnej verejnosti. Na druhej strane budeme môcť prijať rozhodnutia, vďaka ktorým zabezpečíme fungovanie kraja,“ povedal J. Viskupič.

Chceme poďakovať predsedovi vlády, ministrovi vnútra a všetkým poslancom NR SR, že prijali túto legislatívnu zmenu. Prepojenie ústredného krízového so samosprávami prináša prvé ovocie a dokážeme promtne prijímať dôležité rozhodnutia.

Starohájska ulica 6868/10
917 01 Trnava

+421 335 559 180
info@samospravnekraje.sk

Sledujte nás
2024 © Samosprávne kraje Slovenska
crossmenu