Samosprávy iniciujú ďalšie kroky k vyplateniu sľúbených financií

Dátum: 13.07.2023

Zástupcovia Samosprávnych krajov Slovenska (SK8) a Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) trvajú na vyplatení pôvodne sľúbených finančných prostriedkov v sume 108 miliónov eur, ktoré sú určené na krytie nárastov cien energii.Samosprávy v tejto súvislosti iniciovali viacero krokov. Opakovane rokovali s premiérom, vyzvali poslancov NR SR k otvoreniu mimoriadnej schôdzi, na ktorej by bolo prerokované vyplatenie pôvodne sľúbených finančných prostriedkov ešte v priebehu tohto roka. Aktuálne pripravujú list, ktorý budú adresovať Kancelárii prezidentky Slovenskej republiky so žiadosťou o stretnutie a urgentné riešenie situácie.

Ako dodala Erika Jurinová, županka Žilinského samosprávneho kraja,: “dnes sa malo uskutočniť stretnutie zástupcov SK8, ÚMS a ZMOSu s pánom premiérom Ódorom. To však bolo nečakane zrušené, s odôvodnením na konanie mimoriadnej schôdze NR SR, o ktorej však doteraz nemáme žiadnu vedomosť. Považujeme to za nepochopiteľný krok, najmä ak tém, ktoré samosprávy s premiérom potrebujú riešiť je viac ako dosť. Navyše, ako združenie SK8 považujeme takýto postup v príkrom rozpore s deklarovanou snahou vlády o seriózne partnerstvo, aj keď oceňujeme, že vláda odborníkov stále deklaruje snahu a ochotu pomôcť župám, obciam a mestám v rámci kapacít a možností rozpočtu.”

Aj z tohto dôvodu pripravili zástupcovia samospráv list, ktorý budú adresovať Kancelárii prezidentky Slovenskej republiky so žiadosťou o stretnutie a urgentné riešenie situácie.Viac informácií oznámia predsedovia združení na tlačovom brífingu, ktorý sa uskutoční 17. júla v doobedňajších hodinách pred prezidentským palácom.

Starohájska ulica 6868/10
917 01 Trnava

+421 335 559 180
info@samospravnekraje.sk

Sledujte nás
2024 © Samosprávne kraje Slovenska
crossmenu