Ďalších viac ako 200 miliónov eur pre samosprávy

Dátum: 06.10.2023

Ministerstvo investícií a regionálneho rozvoja včera vo Voderadoch zorganizovalo spoločné rokovanie s vrcholnými predstaviteľmi SK8, ZMOS a Únie miest Slovenska, kde zhodnotili takmer 5-mesačné pôsobenie úradníckej vlády.

„Od začiatku pozorne načúvame potrebám regiónov a spoločne sa snažíme riešiť ich problémy. Ministerstvo regionálneho rozvoja je tu pre regióny a samosprávy a máme spoločný cieľ – aby ľudia na Slovensku mali kvalitný život, dobrú prácu a moderné fungujúce služby. Tohto sme sa držali počas celého pôsobenia našej úradníckej vlády,“ uviedol minister Balík.

Ministerstvo investícií sa rozhodlo pre regióny uvoľniť navyše ďalších 213 miliónov eur priamo zo zdrojov ministerstva. Z pôvodných 16,9 % boli eurofondy pre regióny navýšené až na takmer 19 % z celkovej alokácie Programu Slovensko. Regióny teda budú rozhodovať o vyše 2,3 miliarde eur, ktorú môžu použiť na strategické investície podľa vlastných potrieb a priorít.

„Spolupráca so zástupcami poverenej vlády na MIRRI SR bola konštruktívna a veľa vecí sa pohlo vpred aj napriek faktu, že úradnícka vláda má len obmedzený mandát z hľadiska kompetencií i času. Pre efektívne čerpanie finančných prostriedkov z eurofondov je potrebné rozdeliť ich do regiónov. Som rád, že poverení predstavitelia MIRRI SR zastávajú rovnaký názor, a že za pár mesiacov vo funkcii sa im podarilo navýšiť alokáciu pre regióny,“ povedal predseda SK8 Jozef Viskupič.

Starohájska ulica 6868/10
917 01 Trnava

+421 335 559 180
info@samospravnekraje.sk

Sledujte nás
2024 © Samosprávne kraje Slovenska
crossmenu